Diakonessenhuis start met coaching traject voor ANIOS
donderdag 11 juli 2019Als eerste ziekenhuis in Nederland gaan wij van start met een coaching traject voor ANIOS. Hierin bieden we jonge artsen professionele en persoonlijke ondersteuning. We trapten het coaching traject af met een symposium.
Julia van Steenhoven (arts-onderzoeker chirurgie) opende het symposium en sprak uit eigen ervaring over het belang van persoonlijke begeleiding voor ANIOS.
Egbert-Jan Verleisdonk (traumachirurg) en Erik Gerritsen (secretaris-generaal van VWS) stelden als dagvoorzitters prikkelende vragen aan de jonge dokters en ‘hun bazen’, een term die John Taks als voorzitter Raad van Bestuur graag wil verlaten.
Een adviesbureau liet zien hoe een goede persoonlijke visie je helpt de zin van jouw bestaan vast te stellen en keuzes te maken die voor jou belangrijk zijn. Talent development manager Sabine van Roijen sprak over haar rol in de begeleiding van jonge trainees en Prof. Hoektstra (oud-opleider interne geneeskunde) sprak openhartig over het bespreekbaar maken van medische fouten.
Professionele en persoonlijke ondersteuning
Willem Rinkel, Lutske Lodewijk en Herlind Stuijt deelden als psychologen hun ervaringen met coaching voor AIOS. Tot slot sprak Mia Wessels over haar missie om jonge dokters die aan het begin van hun carrière staan te ondersteunen in hun professionele en persoonlijke ontwikkeling. Mia is ervan overtuigd dat zij op die manier met bevlogenheid kunnen werken en een positieve impact hebben op de levens van hun patiënten en de mensen om hen heen.
We zijn benieuwd naar de ervaringen van de ANIOS in het coaching traject, en wensen hen veel succes!