TEST

Zoek vacatures

Interview geriatrisch verpleegkundige Harke: ‘Patiënten blijven vaak langer op de afdeling, waardoor je makkelijker een band opbouwt. Dit vind ik ontzettend leuk en hierdoor kunnen we de patiënt ook beter behandelen.’

woensdag 7 juni 2023

Als er iemand ons ziekenhuis goed kent, dan is het Harke wel. Hij volgde de opleiding tot verpleegkundige in het Diakonessenhuis. Daarna heeft hij 23 jaar in ons ziekenhuis gewerkt, waarvan de laatste 13 jaar als leidinggevende op de polikliniek Chirurgie. Na een periode in Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT) te hebben gewerkt miste hij de uitdaging van het ziekenhuis. De keuze voor onze afdeling Klinische geriatrie, oftewel ouderengeneeskunde, was voor hem snel gemaakt. ‘Ik vind de doelgroep van de geriatrie ontzettend boeiend. Het is belangrijk dat we op de kleinste dingen blijven letten. Geen patiënt is hetzelfde en eigenlijk komen alle behandelingen hier wel langs.’

Boeiende doelgroep

Dat de patiënten op de ouderengeneeskunde een boeiende doelgroep zijn, wordt al snel duidelijk uit het verhaal van Harke. ‘Patiënten komen op deze afdeling bijvoorbeeld binnen met een acute verwardheid (een delier) en een urineweginfectie. Dan behandelen we de urineweginfectie en zoeken we uit of de patiënt medicijnen nodig heeft voor de delier. Soms komen we in het ziekenhuis nog achter andere dingen, zoals een recente valpartij. Over het algemeen verblijven de patiënten bij ons dus wat langer, waardoor je net wat meer de tijd hebt om echt contact te maken.’

Band opbouwen

Harke bouwt graag een band op met zijn patiënten en mag ze soms ook bij hun voornaam noemen. ’Dat zegt iets over het vertrouwen dat de patiënt heeft. Ook praat je daardoor makkelijker met mensen die vergeetachtig of verward zijn. Er ligt nu bijvoorbeeld een patiënt van wie het korte termijn geheugen hem behoorlijk in de steek laat, maar die nog veel te vertellen heeft over het verleden. Iedere keer als ik bij hem de kamer in loop, ben ik voor hem een nieuw persoon. Omdat ik al veel van hem weet hebben we direct een klik waardoor ik hem beter kan helpen. Ik vind het ook echt een uitdaging om patiënten met een acute verwardheid te verplegen. Dat doe je niet alleen, maar met alle collega’s samen. Dat is ontzettend leuk om te doen en geeft ook veel voldoening.’

Uitdagingen

Naast dat het een leuke doelgroep is, is het volgens Harke ook een uitdagende doelgroep. ‘De patiënten zijn al erg oud, waardoor je ook wanneer iemand bijna naar huis mag nog steeds goed op moet blijven letten. Er hoeft maar iets kleins te gebeuren en dan moet de patiënt langer blijven. Ook moet je goed opletten bij mensen met dementie of acute verwardheid, omdat ze je niet altijd alles vertellen. Het is echt een puzzel/uitdaging om erachter te komen of ze echt pijn hebben en hoe ze deze pijn beleven.’ Als verpleegkundige hier heb je dus wel geduld nodig. Je hebt leuke vergeetachtige patiënten, maar ook minder leuke. Dat maakt het natuurlijk wel uitdagend. Gelukkig hebben we genoeg hulpmiddelen op de afdeling.’

Fijn en behulpzaam team

Het team waar Harke in werkt is heel divers. ‘We werken met net afgestudeerden tot collega’s die bijna met pensioen gaan. Van collega’s die hier net een paar maanden werken tot collega’s die hier al bijna 40 jaar werken. In al mijn jaren als verpleegkundige heb ik nog nooit een team meegemaakt dat zo goed samen opwerkt. Je hebt natuurlijk je eigen taken, maar als die af zijn kijkt iedereen of er nog een collega kan worden geholpen.’ De afdeling Ouderengeneeskunde is ook best een bijzondere afdeling. Het is namelijk de enige verpleegafdeling in ons ziekenhuis in Zeist die 7 dagen in de week open is. ‘Dat is best bijzonder en schept ook een band in het team.’

Leerwerkplek

Wat Harke ook ontzettend leuk van zijn werk vindt is het begeleiden van stagiaires. ‘We hebben een leerwerkplek en één deel van onze afdeling wordt gerund door de studenten. Wij werken twee keer per jaar nieuwe studenten in. Later nemen ze steeds meer taken van je over en kijk je voornamelijk mee op de achtergrond. Het is super leuk om te zien hoe de studenten in een half jaar groeien.’

Enthousiast geworden van het verhaal van Harke? Word verpleegkundige klinische geriatrie! Bekijk de openstaande vacature en solliciteer direct: Verpleegkundige Klinische Geriatrie (7) | Diakonessenhuis Utrecht

Wist je dat de afdeling van Harke een eigen instagram account heeft? Neem een kijkje via Ouderengeneeskunde Zeist 👵🏻👴🏻👩‍⚕️ (@ouderengeneeskunde_diak) • Instagram-foto's en -video's

Terug naar overzicht

Actueel

Klinisch Psycholoog Esther: 'Dat ik mensen kan helpen die zich in een moeilijke periode in hun leven bevinden, vind ik heel bijzonder.'

Lees verder

Klinisch Psycholoog Esther: 'Dat ik mensen kan helpen die zich in een moeilijke periode in hun leven bevinden, vind ik heel bijzonder.'

Fysiotherapeut Bianca: ‘De diversiteit en complexiteit van het ziekenhuis spreekt mij enorm aan. Geen dag is hetzelfde.’

Lees verder

Fysiotherapeut Bianca: ‘De diversiteit en complexiteit van het ziekenhuis spreekt mij enorm aan. Geen dag is hetzelfde.’

Doktersassistent Shenna: ‘De waardering die je krijgt voor je werk als doktersassistent is ontzettend groot.’

Lees verder

Doktersassistent Shenna: ‘De waardering die je krijgt voor je werk als doktersassistent is ontzettend groot.’

Fleur en Anne: Het dynamische duo van het OKC

Lees verder

Fleur en Anne: Het dynamische duo van het OKC

Geniet veilig van de zon: gratis zonnebrandcrème

Lees verder

Geniet veilig van de zon: gratis zonnebrandcrème

Een speciaal welkom voor al onze collega's op de Dag van de Verpleging en Zorg

Lees verder

Een speciaal welkom voor al onze collega's op de Dag van de Verpleging en Zorg

Interview geriatrisch verpleegkundige Harke: ‘Patiënten blijven vaak langer op de afdeling, waardoor je makkelijker een band opbouwt. Dit vind ik ontzettend leuk en hierdoor kunnen we de patiënt ook beter behandelen.’

Lees verder

Interview geriatrisch verpleegkundige Harke: ‘Patiënten blijven vaak langer op de afdeling, waardoor je makkelijker een band opbouwt. Dit vind ik ontzettend leuk en hierdoor kunnen we de patiënt ook beter behandelen.’

Nationale collegadag: spontane wensen van collega's

Lees verder

Nationale collegadag: spontane wensen van collega's

Vacatureoverzicht