In ons ziekenhuis loopt een pilot waarin we doktersassistent opleiden door middel van een beroepsbegeleidende leerweg (BBL). En met succes! Vierendertig studenten werken met veel enthousiasme op onze poliklinieken en volgen lessen in ons ziekenhuis en MBO Amersfoort. Ook volgen de BBL-studenten speciale gastlessen in de Gelderse Vallei, Meander Medisch Centrum, St. Antonius Ziekenhuis.
Tijdens de tweejarige opleiding volgen de studenten meerdere gastlessen van verschillende experts. Bijvoorbeeld lessen over astma, COPD, incontinentie, Parkinson en ook hoogbegaafdheid. Praktijkopleider Ilse Steenhouder vertelt: ‘’Tijdens de gastlessen proberen we de theorie ook gelijk in de praktijk te brengen. Zo kregen ze bijvoorbeeld een reanimatietraining tijdens een van de gastlessen. Het enthousiasme van de studenten spatte er vanaf. Super om te zien!’’
De studenten kunnen bij verschillende poliklinieken in ons ziekenhuis terecht. Momenteel werken ze verspreidt over de poliklinieken Neurologie, Kindergeneeskunde, Allergologie, Chirurgie, KNO, Orthopedie, Gynaecologie, Interne Geneeskunde, Cardiologie en Urologie. Vanaf september komt de polikliniek Dermatologie hier ook bij. In diezelfde maand wisselen de studenten van polikliniek, zodat zij zich op verschillende afdelingen kunnen oriënteren.
Als de studenten klaar zijn met hun BBL-opleiding hopen we natuurlijk dat zij met veel plezier in ons ziekenhuis komen werken. Voor nu wensen we de studenten nog veel succes en (werk)plezier tijdens hun opleiding!
📸 Op de foto: Studenten uit het eerste en tweede leerjaar bij ons ziekenhuis in Zeist.