Collega's SEH en Traumapoli voorbereid op ramp
zaterdag 7 december 2019Een geslaagde rampenoefening op de Spoedeisende Hulp van ons ziekenhuis. Met de hulp van 35 lotusslachtoffers (acteurs geschminkt als gewonden) oefenden onze collega’s van de SEH en Traumapoli hun vaardigheden op het gebied van triage, transport en treatment.
Het scenario was dat een tram ter hoogte van de Galgenwaard op een bus was gebotst en daarbij ontspoorde en kantelde. Als gevolg hiervan waren er veel slachtoffers die één voor één op de SEH binnen gebracht werden. In de loop van de ochtend kwamen de deelnemende collega’s erachter dat er nog een tweede incident was. Hierbij zouden de 'patiënten' besmet zijn met gevaarlijke stoffen uit een drugslab.
We hopen natuurlijk dat een soortgelijk scenario in het echt nooit voorkomt, maar dit soort oefeningen zijn noodzakelijk om verschillende vaardigheden te blijven oefenen. Tijdens de evaluatie van de oefening is gekeken naar wat goed ging en welke verbeterpunten er nog zijn. Zo’n 50 collega's namen deel aan de oefening.