Zoek vacatures

Vrijwilligers getraind in begeleiding patiënten met een visuele beperking

woensdag 13 april 2022

Als ziekenhuis willen we gastvrij en toegankelijk zijn voor iedereen. Vorig jaar onderzocht het Bartiméus fonds onze fysieke-, digitale- en informatietoegankelijkheid voor mensen met een visuele beperking. De aanbevelingen uit het onderzoek gaven ons goede handvatten om verder te verbeteren. In het kader hiervan kregen onze vrijwilligers een training van Bartiméus.

Onze vrijwilligers hebben een belangrijke rol in ons ziekenhuis. Ze vangen als gastheer en -vrouw onder andere patiënten en bezoekers op bij de hoofdingang. Die kunnen bijvoorbeeld hulp nodig hebben bij de route naar hun afspraak. Het onderzoek van Bartiméus beoordeelde onze vrijwilligers al positief. Met extra kennis kunnen zij mensen met een visuele beperking nóg beter begeleiden. 

De training

Zowel in Utrecht als in Zeist volgden vrijwilligers een training. De training startte met een inlevingsopdracht. Om na te bootsen hoe mensen met een visuele beperking hun weg vinden, moesten de vrijwilligers met een speciale bril of masker een onbekende zaal binnengaan. Zij leefden tien minuten in de belevingswereld van blinden en slechtzienden. De vrijwilligers ervoeren hierdoor hoeveel energie het kost als je niet goed kunt zien. Waar zij normaal niet eens nadachten over het binnenkomen van een ruimte moesten zij nu hun omgeving veel bewuster opnemen en meer onthouden.

De diverse oefeningen, rollenspellen, theorie en communicatietips maakten de training een leerzame ochtend voor iedereen. Met name het zelf ervaren van een visuele beperking gaf nog meer begrip en nieuwe inzichten. Hier kunnen onze vrijwilligers weer mee aan de slag. Zo zorgen we er samen voor dat iedereen zich welkom en prettig voelt binnen ons ziekenhuis.

Terug naar overzicht

Actueel

Stevige positie voor verpleegkundigen in ons ziekenhuis

Lees verder

Stevige positie voor verpleegkundigen in ons ziekenhuis

Vrijwilligers getraind in begeleiding patiënten met een visuele beperking

Lees verder

Vrijwilligers getraind in begeleiding patiënten met een visuele beperking

HBO-V student Michiel: ‘’Ik kan de ziekte vaak niet direct wegnemen, maar ik kan de opname voor de patiënt wel zo prettig mogelijk maken.’’

Lees verder

HBO-V student Michiel: ‘’Ik kan de ziekte vaak niet direct wegnemen, maar ik kan de opname voor de patiënt wel zo prettig mogelijk maken.’’

Doktersassistent Romy: “Het Diak voelt als mijn tweede thuis ”

Lees verder

Doktersassistent Romy: “Het Diak voelt als mijn tweede thuis ”

CZO-erkenning zorgopleidingen verlengd

Het Diakonessenhuis is een opleidingsziekenhuis. Dat betekent dat er veel ruimte en aandacht is voor professionele ontwikkeling. Bijvoorbeeld door het volgen van een verpleegkundige vervolgopleiding, of een medisch ondersteunende opleiding. Een groot aantal van deze opleidingen zijn erkend door het College Zorg Opleidingen (CZO). Het CZO beoordeelt de kwaliteit van de opleiding en het leerklimaat van de praktijkleerplaats. Eens in de vijf jaar worden de opleidingen opnieuw beoordeeld. Met ook in 2021 een goed resultaat!

Lees verder

CZO-erkenning zorgopleidingen verlengd

Longarts Barbara Knipscheer slaagt voor Europees examen slaapgeneeskunde

Lees verder

Longarts Barbara Knipscheer slaagt voor Europees examen slaapgeneeskunde

Borstkankerzorg Diakonessenhuis in top 10 Elsevier onderzoek

We zijn trots! Het Diakonessenhuis staat met haar borstkankerzorg in de Top 10 van het landelijke Elsevier onderzoek naar de beste ziekenhuizen.

Lees verder

Borstkankerzorg Diakonessenhuis in top 10 Elsevier onderzoek

Vacatureoverzicht